CTP Kablo Tava ve CTP Kablo Merdiven Sistemlerini Kullanmanın Önemi

CTP Kablo Tava ve  CTP Kablo Merdiven sistemleri, endüstriyel kablolama projelerinde, yüksek gerilim güç kablolarını yönetmek ve dağıtma konularında son dönemin en çok tercih edilen malzemeleri

Endüstriyel atölye ve tesislerde yüksek gerilim güç kablolarını kurmak ve yönetmek zor bir iştir. Hâlihazırda kullanılan çelik ve alüminyum ürünlere alternatif olarak, CTP Kablo Tavası ve CTP Kablo Merdiven sistemleri; işletmelerin elektrik dağıtımını yönetmek için mükemmel bir alternatif oluşturmaktadır.

CTP Kablo Tavası ve CTP Kablo Merdiven sistemleri geleneksel malzemelerin (alüminyum ve çelik) sağlayamadığı birçok avantaj sunar.

ctp-kablo-kanal-slide-1

Kablo Tava ve Kablo Merdiven Sistemi Nedir?

CTP Kablo Tava ve CTP Kablo Merdiven sistemleri; endüstriyel kablolama projelerinde, yüksek gerilim güç kablolarını yönetmek ve dağıtmak için mükemmel bir çözüm sunar. Bu sistemler ayrıca iletişim kablolarının yönetiminde de kullanılır. Kablolarınızı, çevresel korozyon, su, toz ve UV ışınlarının etkisinden korumanızı sağlar.

İşletmeler CTP Kablo Tavası ve CTP Kablo Merdiven sistemlerini; aynı zamanda açık alan uygulamalarında da kullanmaktadırlar.  Bu sistem, kablolarınızın etrafında koruyucu bir katman oluşturarak kabloların ömrünü uzatma kabiliyetine sahiptir. Aynı zamanda internet ve telefon kabloları etrafında bir koruma olarak da kullanılabilir.

CTP Kablo Yönetim Sistemini Kullanmanın Yararları:

CTP Kablo Tavası ve CTP Kablo Merdiven sistemleri su geçirmez, toz geçirmezdir ve ağır çevresel korozyona dayanabilir. Cam elyafından yapılmış kablo yönetim sistemi, kablolarınızı açık havada bile destekleyebilir.

CTP ürünler düşük özgül ağırlık özelliği ile hafiftir. Bu yüzden bu sistemleri kurmak için minimum insan gücü gerekir. Diğer geleneksel materyallerin sunabileceği ağır hizmet beklentilerini de karşılar.

CTP iletken olmayan malzemedir. Elektrik iletmez ve alev dayanımı yüksektir.  Bu iki özellik atölyelerde ve tesislerde endüstriyel kazaların olma ihtimalini azaltır.