CTP’nin Bilinmesi Gereken 4 Avantajı

CTP (Kompozit, FRP, GRP, Cam Elyaf Takviyeli Polimer) ürünler neden sanayi sektörünün öncü firmaları tarafından tercih ediliyor?

CTP (Kompozit, FRP, GRP, Cam Elyaf Takviyeli Polimer), günümüzün en önemli buluşlarından biri olarak kabul edilmektedir. Sanayi sektörlerinin öncü firmaları da son dönemde pek çok avantajıyla öne çıkan CTP ürünleri tercih etmeye başlamıştır.

CTP (Kompozit, FRP, GRP, Cam Elyaf Takviyeli Polimer) ürünler özellikle altyapı, inşaat, denizcilik ve havacılık sektörlerinde kullanılmaktadır.

Günümüzde sanayi tesisleri tarafından tercih edilen birçok CTP (Kompozit, FRP, GRP, Cam Elyaf Takviyeli Polimer) ürünler arasında merdiven ve erişim sistemleri, emniyetli yürüyüş yolları, kablo kanalları, galeri kapakları, kanal kapakları, rögar (menhol) kapakları, kanal ızgaraları vb. yer almaktadır. Bu ürünler, endüstriyel yapılarda büyük bir dayanıklılık ve istikrar sağlar. CTP (Kompozit, FRP, GRP, Cam Elyaf Takviyeli Polimer) öne çıkan 4 özelliğini şöyle sıralayabiliriz:

Korozyon Direnci Yüksektir CTP (Kompozit, FRP, GRP, Cam Elyaf Takviyeli Polimer) ürünler, korozyon önleyici özelliktedir ve nemli hava koşullarına maruz bırakılsa bile asla bozulmaz. Sert kimyasalların korozif etkisi, bu materyal üzerinde herhangi bir olumsuz etki yaratmaz.

Kaymayı Önleyici Yüzeyiyle Güvenlidir

CTP (Kompozit, FRP, GRP, Cam Elyaf Takviyeli Polimer)  malzeme ile yapılmış emniyetli yürüyüş yolları ve ızgaralı yapılar, günümüzde işverenleri ve işçileri olası iş kazası risklerinden korumak amacıyla özellikle eğimli ve kaygan bölgelerde tercih edilmektedir.

İletken Değildir
CTP (Kompozit, FRP, GRP, Cam Elyaf Takviyeli Polimer) malzemelerin elektrik ve ısı iletkenliği minimum düzeydedir. Bu nedenle CTP, ağır yangın riski veya elektrik çarpma riski olan endüstrilerde tercih edilmektedir. Malzeme suya yakın temas halindeyken bile bir kişiyi elektrik çarpması olasılığı yoktur.

Düşük Bakım Maliyeti ile Ekonomiktir
Korozif olmayan yapısından ötürü, CTP (Kompozit, FRP, GRP, Cam Elyaf Takviyeli Polimer) esaslı ürünler, düzenli bakıma ihtiyaç duymaz. Ayrıca, bu malzemenin oldukça hafiftir ve montaj sırasında çok fazla işgücüne ihtiyaç duyulmamaktadır. CTP (Kompozit, FRP, GRP, Cam Elyaf Takviyeli Polimer) ürünlerin kurulumu ve bakımı için minimum masraf, malzemeyi uygun maliyetli bir seçeneğe dönüştürür.